Raamatukogutund on hariduslik ja osalejaid kaasav mitteformaalne tund raamatukogus. Kestab u 45 minutit. Tallinna haridusasutustele on kohtumised tasuta.
KUIDAS ON SEOTUD ÕPPEKAVAGA? Toetame õpilaste kuulamis-, lugemis-, eneseväljendus- ja suhtlemisoskust lõimides kirjandust teiste õppeainetega.
MIDA TEEME? Tallinna Keskraamatukogu e-kataloogis ESTER vaatame ja veendume, kas vajalik(ud) raamat(ud) on soovitud raamatukogus kohal. Kasutame nt otsinguid: SÕNA, PEALKIRI, AUTOR ja MÄRKSÕNA. Otsime ja leiame soovitud raamatud riiulist üles. Leiame lahendusi, kui vajalikku raamatut soovitud raamatukogus ei ole.
Soovi korral võime teha kaks tundi järjest (90 minutit) ja tutvustada ka e-raamatukogusid (võimalused, sisse logimine, otsinguvõimalused, laenutamine jne). Näiteks OverDrive e-raamatukogu pakub võimalust lugeda võõrkeelseid e-raamatuid ja e-ajakirju ning kuulata audioraamatuid.
KELLELE? 1. – 12. klassi õpilased, õpetajad.
ÕPPEKEEL: eesti keel.
PS. Muu koduse keelega õpilastele on tund kohandatud LAK-põhimõtetel, sh keelekümbluse õppemetoodikal.
KUS? Kõigis Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakondades ja haruraamatukogudes. Asukohad ja lahtiolekuajad: keskraamatukogu.ee/lahtiolekuajad-ja-asukohad/
BRONEERIMINE: Broneeri raamatukogutund veebis või võta raamatukoguga e-posti või telefoni teel ühendust.
Värsked kommentaarid